ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

15 Nisan 2015 Çarşamba

Ersin Faikzade için Paraguay'ın Başkenti Asuncion'da Davet Verildi

 DÜNYACA ÜNLÜ SANATCI VE BARIŞ ELCİSİ ERSİN FAİKZADE ,PARAGUAY 'DA SANATCI DOSTLARININ ŞEREFİNE VERDİĞİ DAVETTE BAŞKENT ASUNCİON'DA.


Dünya Barış Elçisi ve uluslararası sanatcı Ersin Faikzade orta Latin Amerika ülkelerinden Paraguay'daki evine gitmesi şerefine Paraguay'daki sanatcı dostları tarafından baskent Asuncion'da özel bir davet verildi.

Paraguay'lı degerli sanatcı Oscar Gustavo'nun cok yakın dostu olan Ersin Faikzade için Senor Gustavo her yıl Faikzade'nin Paraguaya gelişi ile başkent Asuncion'daki evinde davet vermektedir.
   Yılın bir yarısını Arjantin Buenos Aires ve Paraguay'da geçiren Barış Elçisi sanatcı için Latin Amerika haber siteleri de geniş yer ayırıyor.
 Diamente Turco (Elmas Türk) lakablı Faikzade ,Paraguay da ki evinde yaşamanın ona büyük  huzur ve mutluluk verdigini, dünyanın pek cok yerinde yaşamasına ragmen Paraguay ve Arjantin'in onda özgürlük ve derin huzur verdigini belirtti.

   Yagmur ormanları icindeki evinde cok mutlu olan Ersin Faikzade ,  Arjantin'in başkenti Buenos Aires'tede sanat hayatına devam ediyor ayrıca.
Paraguay lı diplomat dostlarıda gecede yer aldılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder