ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

18 Kasım 2014 Salı

Ersin Faikzade Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet Konserini Verdi

Ersin Faikzade ,Türkiye'nin Elmas Sanatcısı Kıbrıs'lıları Cumhuriyetlerinin 31.yıl kurulusu şerefine verdigi konser ile adeta büyüledi.

Ersin Faikzade sahneye TÜRKLERİN ELMAS COCUGU OLARAK Davet edildiginde salonda büyük bir alkıs tufanı koptu ve sevenlerinin ayakta alkısları ile  ''BİR BASKADIR BENİM MEMLEKETİM '' adlı eser ile salona girdi.Muhtesem Sahne Performansı ve sesi ile Türkiye'den ve Kıbrıs tan katılan sevenlerini büyüledi.


Dünyaca Ünlü Türk Barıs Elcisi ve Türkiye 'nin Elmas Ses Sanatcısı ERSIN FAIKZADE ,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Kurulusunun 31.Yıl dönümü şerefine muhtesem bir konser verdi. Türkiye'nin pek cok sehrinden gelen sevenleri ile kucaklasan sanatcının Seslendirdigi muhtesem eserler ve kendine özgü üslübu ile gece boyunca ayakta alkıslanan Ersin Faikzade ,Kıbrısın Tarihinden ve Dünya nın farklı kıtalarında projelerinden insanlık calısmalarından bahsederken dinleyicilerin duygu dolu anlar yasadıgı gözlendi.

  Adanın yüzlerce yıldır hep gözyaşı,kan ve acılarla dolu geçen yıllarından sonra 1974 Kıbrıs Barış Harekati ile birlikte huzura kavustugunu belirten Ersin Faikzade,konserinde Büyük ATATURK'ten, Şehit Pilot Cengiz Topel,Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş,Kıbrıs Fatihi Başbakan Bülent Ecevit'ten onurla ve gururla bahsetti.

Daha Sonra Ersin Faikzade'ye cok özel bir plaket sunuldu.Faikzade'nin kapanıs konusması ve okudugu İzmir Marsı tüm izleyenleri büyüledi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder