ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

25 Eylül 2012 Salı

ERSIN FAIKZADE BURSA YI BUYULEDİ

 
ERSIN FAIKZADE ZEKI MUREN'IN 16. VEFAT YILDONUMUNE DAMGASINI VURDU
Bursa Acık Hava Tiyatrosu Türkiye'nin en güclü seslerinden uluslararası sanatcı Ersin Faikzade nin güclü sesi ile sarsıldı.
Büyüleyici güclü sesi ,etkileyici sahne durusu ve sıradısı yorumu ile sahneye  Dünya daki Elmas Sanatcımız Ersin Faikzade ,Ahmet Selcuk İlkan tarafından anons edildikten sonra tüm salonda alkıs ve tezahuratlar arasında sarkısını seslendiren Faikzade ,Bursa halkının yogun sevgi seli ile cok duygulu anlar yasadı.
 
Bursa lıların ayakta alkısladıgı Faikzade ,Zeki Müren in sanat hayatındaki etkilerini ve anılarını seyirciler ile paylastı.Zeki Müren in az bilinen ''Berdus ve Sen Beni Unut,Yagmur '' adlı eserlerini okuyan sanatcı '' Siirlerine Kavusan Sarkılar-ZEKI MUREN'' adlı albumde '' Berdus'' adlı eseri seslendirdi.
 
Hayatında ilk okudugu eserin henuz ilkokuldayken Ahmet Selcuk İlkan bestesi olan ''Seninle Askımız Eski Bir Roman'' adlı eser oldugunu dile getiren Ersin Faikzade
konserin finalinde ''İtalyanlara Allah Dedirten Tenor'' lakabını aldıgı ''Cile Bülbülüm Cile'' sarkındaki muhtesem performansı ile yaptı.
Dünyada pek cok ödül ve Diplomatik sanatcı olarak tanınan Faikzade'ye Bursa Büyüksehir Belediye Baskanı ve Osmangazi Belediye Baskanının özel tesekkur ve tebriklerini sundu ve ardından ZEKI MUREN ONUR ödülü verildi.
Hayranlarının yogun ilgisi ile sahneye tasan Faikzade'nin kostumu icinde ovgüler yagdı.
 
ERSIN FAIKZADE BURSA'YI SALLADI


ZEKI MUREN 16.YIL ANMA KONSERİNDEN GORUNTULER İLE ERSİN FAİKZADE

BURSA Büyüksehir Belediye Baskanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Baskanı Mustafa Dündar  ,Ersin Faikzade 'ye ZEKİ MÜREN özel plaketini sunarken.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder