ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

18 Ekim 2014 Cumartesi

2014 Dünyaya İlham Veren İnsan Ersin Faikzade

2014 Dünyaya İlham Veren İnsan Ersin Faikzade

Dünya iyi niyet elçisi ve ekselans ünvanlı uluslararası yardım gönüllüsü, ses sanatçısı ve yazar Ersin Faikzade dünyanın en prestijli ödüllerinden sayılan “ Barış Ve İnsanlık Şeref Madalyasına” layık görüldü.

2014  Dünyaya İlham Veren İnsan Ersin Faikzade
Sosyal Medya
6N1K / Merve Özkan - Kıtalararası insanlık yolculuğu ile umutları tükenmiş insanların hayatlarına dokunan Dünya İnsan Hakları Komisyonu Elçisi sanatçı Ersin Faikzade 2014 yılı “İnsanlığa İlham Veren Kişisi ” olarak ilan edildi.
Birleşmiş Milletlerin açtığı ankette İnsan Hakları ve Barış Kategorisinde tüm dünya halklarından aldığı yüksek oy ile bir kez daha Ersin Faikzade 2014 yılı Dünyaya İlham Veren İnsan olarak ilan edildi. Geçen senede bu oylamada seçilen Faikzade, Pakistan da başladığı konser ve insanlık projeleri ile Paraguay, Arjantin, Brezilya, Şili ve Fransa da 2014 ün ilk yarısında yer aldı ve sevenleri ile buluştu. Dünyada 2014 yılı Barış Ve insanlık Şeref Madalyası ile ödüllendirilecek olan sanatçı için önümüzdeki aylarda  Lübnan,İngiltere ve Nepal ‘de törenler yapılacak.

Kalplerin Prensi Ersin Faikzade
ICHAPS genel sekreteri Dr.Mohamed Mahomud El Gamsay Ersin Faikzade’yi söyle takdim etti:  Hayatlarına dokunduğu insanların kalplerinin prensi Ersin Faikzade kazandı.
9 kategori içinde yapılan oylama da İnsan Hakları kategorisinde  Dünya’nın 95 ünlü siması yer alırken Türkiye’den Ersin Faikzade yine listedeydi ve ipi göğüsleyen isim oldu. Oylama sonuçlarında diğer kazananlar ise şöyle oldu: “Brad Pitt , Angelina Jolie, Kraliçe Elizabeth, Ürdün Kraliçesi Rania, Fas Kraliçesi Lalla Salma, Dubai Şeyhi Al Makhtom, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon , Sharika, Nicola Kidman, Michelle Obama ve İnsan Hakları Örgütü başkanı Muhammed Amin Shaid Khan” oldu.
Oylamada 9 kategori içinde yer alan Politika ve Siyasiler alanında ise Recep Tayyip Erdoğan sinema kategorisinde ise Beren Saat ödüle layık görülen isimler oldu.

Birlik ve beraberliği yaşam öyküme taşıdım
Dünya’nın konuştuğu ve gurur duyduğu sayılı Türkler arasında yer alan elmas çocuk lakaplı Ersin Faikzade yaşamın her parçası bize birer mirastır ve bu mirası yarınlara taşımak başta benim olmak üzere her vatan evladının görevidir diyerek sözlerine devam etti. Faikzade “ Dünya’ nın neresinden olursa olsun birlik ve beraberliği yıllardan beri kendi yaşam öyküme taşıyarak devam ettim.  Tek başıma çıktığım bu insanlık yolculuğunda, farklı coğrafyalarda beni ailelerinden bir parça olarak gören ve bu ödülü almama olanak sağlayan tüm insanlığa teşekkür ederim” diyen Faikzade “ Kazanan sevgi ve insanlıktır” mesajını verdi.

Dünyaya ilham veren Ersin Faikzade Kimdir?


   http://www.ersinfaikzade.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder