ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

23 Aralık 2013 Pazartesi

AMERİKALILARA GÖRE TÜRKİYE NİN YILIN ADAMI ''ERSİN FAİKZADE '' SECİLDİ

Amerika da yapılan Bir ankette göre Türkiye nin yılın insani Diplomat kimliğine sahip sanatçı Ersin Faikzade seçildi.
         Yılın en iyi ya da kötü kişileri , olayları ,etki alanları konusundaki bu araştırmaya göre, Ersin Faikzade yapmış olduğu insani cabaları ,projeleri ,Barış konserleri ile 2013 e damgasını vuran kişilerden oldu.

Onun müziğine ilham olan ana unsurlar küresel uyum, dayanışma, saygı, evrensel adalet ve barış .
 O bu yüzden farklı lakaplar ile Dünya ülkelerinde anılmakta  "Barışın Sesi" ve ''Türklerin Elmas Cocugu'' en cok kullanılanlardan.
                2013 Subat Ayında Yapmıs olduğu karşılıksız insani projeleri ,Barış için müzik temalı konserleri ile 2013 Türkiye Barıs İnsani seçildi.
                Dünya çapında sürdürdüğü zihinsel engelliler,lebra,kanser,multiple skleroz,bedensel engelliler projeleri neticesinde, İngiltere Uluslararası Waldenburg kolejleri tarafından yapılan oylama ile Dünya ya ilham veren figürlerden biri olarak ilan edildi ve İnsanlık büyük basarı madalyasına layık görüldü .Oylamada Angelina Jolie,Brat Pitt,Michelle Obama ve Kralice Rania da bulunmakta.
               
Yine 2013 yılı içerisinde Kanada Dünya medya edebiyat ve sanat akademisi (WAALM) tarafından en güçlü yorumcu ilan edildi ve 4 kıtada 30 den fazla ülkenin yer aldığı dünyanın en büyük insanlık müzik projesinde Türkiye ve tüm Orta doğunun sesi oldu. ''BE VICTOR NOT A VICTIM '' Yani Galip ol kurban olma  teması baslıgı altında Zorbalık ve savaş magdurlarına umut ve cesaret vermek için hazırlanan müzikal sarkı projesinde yer aldı.2014 de Dünya konserlerine Arjantinde baslacak olan Faikzade ye Ocak ayında Paraguay insanlık nisani da verilecek.
              
2013 Kasım ayında Pakistan 'ın resmi davetlisi olarak İslamabad'a giderek insani vakıfları ve cemiyetleri ziyaret etti ,projeler yapan sanatçı bir de Barış konseri verdi. Silahların gölgesinde büyük ilgi gören konser New York Times a haber oldu.
                İnsan hakları örgütü başkanı Muhammed Amin Khan 'ın Pakistan da yaptığı konuşmada Faikzade için ''Yaptıgı insanlık calısmaları ile herzaman saygı ile anılacak ve Sadece Türklerin değil Pakistan'ın da Elmas Cocugu olarak yer alacaktır '' dedi.
               


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder