ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

11 Kasım 2013 Pazartesi

Türkiyenin Dünyaca ünlü Sanatcısı Ersin Faikzade'nin Silahların Gölgesinde İslamabad'da Barıs konseri


Türkiyenin Dünyaca ünlü Sanatcısı Ersin Faikzade'nin Silahların Gölgesinde İslamabad'da Barıs konseri

Dünya İyi Niyet Elcisi Diplomatik Star ,Ekselans ve Türklerin Elmas Cocugu olarak tüm dünyada cok saygı ve sevgi gören Ersin Faikzade,Pakistan'nın Baskenti İslamabad'da Resmi bir ziyarette bulundu.Halkın yogun sevgi gösterileri karsısında cok duygulanan Elmas Cocuk Faikzade,Bir cok hastane ve engellilik derneklerine giderek moral günleri düzenledi.Ulusararası insan hakları örgütü baskanı Muhammed Amin Shahid Khan 'ın organize ettigi bu büyük Barış Konseri Arab,Hint ve Pakistan basınında büyük ilgi gördü.
Engelli cemiyetlerindeki sevgisi ve hastalara olan yakın davranısları ile halkında büyük sevgisini kazanan Faikzade, 1 kasım gecesi İslamabad Roots Millinium Uluslararası Okullarında büyük bir konser verdi. Konserde Ersin Faikzade'ye Pakistan'in unlu sanatcıları Ali Khan,Umair Jaswal,The Qayaas rock grubu ve Lübnan dan tüm Arab dünyasına yayılmıs büyük söhret Viviane Mrad da eslik etti. Viviane Mrad ile yakında bir duet yapacak olan sanatcının İslamabad sokak ve caddelerini  binlerce  Ersin Faikzade ve Viviane Mrad posterleri süsledi bir hafta boyunca. İslamabad da bir ilk olan bu konserde en üst düzey güvenlik önlemleri alındı Pakistan ordusuna mensup özel askerlerin sokaklarda barikat kurdugu ve üniversite konser alanı etrafında kus ucurtulmadıgı gözlenildi. Ülkede bulunan pek cok Büyükelçinin diplomatlarında katıldıgı konser sırası Ersin Faikzade'ye geldiginde sahneye Belediye baskanı , Büyükelci Muhammed Amin Shahid Khan ve üniversite rektorleri cıktı.Cok özel bir sunum yapılan Faikzade icin Dost Ülkenin henüz cok genc yasta  insanlıgı ile efsane bir isim olan Elmas Cocuk lakabı ile Ersin Faikzade Urduca ,İngilizce ve Türkce olarak sahneye davet edildi. Büyükelcinin sunumunda ülkede cok populer olan ''Muhtesem Yüzyıl'' dizisinden esinlenerek  Faikzade sahneye cıglıklar ve ıslıklar esliginde ''Sultan Ersin Faikzade'' olarak davet edildi. Üniversite gencliginin ve halkın cok yogun sevgi gosterileri esliginde sahne alan Faikzade'nin duygulu konusmasında ne kadar mutlu oldugu görüldü.Türkce,farsca ve ingilizce  sarkılar seslendiren Ersin Faikzade Mevlana'dan bahsettikten sonra ''Demedimmi İlahisini' seslendirdi. Ve sıra o muhtesem sesi ile tüm dünyada ''İtalyanlara Allah Dedirten Tenor'' ünvanını almasını saglayan ''Cile Bülbülüm Cile'' sarkısına geldiginde insanların coskusu doruga ulasmıstı. Ardı ardına 4 defa Cile Bülbülümü okuyan sanatcıya Pakistanlılar hep bir agızdan ALLAH diyerek konser alanını inlettiler.


 

Ersin Faikzade bir gününü ise bakıma muhtac hastalar,engelli cemiyetlerine ve okullara ayırdı.Umeede Noor engelliler merkezine ziyarette bulunan Faikzade'nin icten hastalarla ilgilenisi onlara dokunması ve problemleri hakkındaki sorunlarını incelemesi ,bir hastaya sarılıp aglaması herkesi cok duygulandırdı. Doktorların da özel bir sekilde agırladıgı Faikzade icin Engelliler merkezi baskanı Gulnar Sultana ,Prenses Diana'dan sonra gordugumuz en icten en duygusal en özel insan dedikleri görüldü.Ersin Faikzade'nin tekrar geri gelecegini bu engelliler cemiyeti icin bir konser sözüde verdigi görüldü.Ayrıca Pakistan genelinde 21 tane olan Pak- Turk Okullarını ziyaret eden Faikzade ye okulların genel müdürü Ünal Tosur eslik ederek okulları tanıttı.


Ersin Faikzade ayrıca Viviane Mrad ile birlikte İslamabad Büyük Hotel de düzenlenen resepsiyonda bir konusma yaparak Türk Pakistan sarsılmaz dostlugunu bizleri baglayan büyük sevgiyi ve kurtulus savasındaki Pakistan halkının yardımlarını vefayı anlattıgında salonda derin bir duygu seli yasandı. Diplomat ilan edilen Ersin Faikzade kameralara Mevlananın ve Yunus Emre'nin sözleri ile mesajlar verdi.  Büyükelcilerin resepsiyonları dısında bir yaslı teyzeninde evini ziyaret eden Ersin Faikzade burada duygulu dakikalar yasadı annesinin hastalıgı üzerine dünyaya iyilik ve tolerans vermek icin attıgı adımları anlatırken Pakistanlı hanımın dökülen gözyasları cok anlamlıydı.


Pakistan da büyük sevgi gören Ersin Faikzade Lahor ve Karachi dende konser teklifleri aldı,Yakında bir de album hazırlıgına girecek olan Faikzade Pakistan da bir dizi konferanslar insani calısmalar ve konser vermek üzere tekrar gidecegini belirtti.


 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder