ELMAS SANATCI

ELMAS SANATCI

27 Aralık 2010 Pazartesi

ERSIN FAIKZADE HABERLERI- gazeteler dergiler son haberler

ERSIN FAIKZADE  HAKKINDA YAYIMLANMIS HABERLER:
  GAZETELER VE DERGILERDEN SECMELER.
FOTOGRAFLARIN UZERINE TIKLAYARAK BUYUTUP OKUYABILIRSINIZ HABERLERI.TRT VİZYON DERGİSİ ERSİN FAİKZADE ROPORTAJI
TRT Vizyon dergisi temmuz 2011 sayısında Ersin Faikzade konuk oldu. BİR MASAL KAHRAMANININ PEŞİNDEN Kendisini insanlık projelerine adayan uluslararası bir yardım gönüllüsü o...Türk müziğini Avrupalılara tanıtmak için çabalayan bir sanatçı... Verdiği konser...lerle hastalara,yaşlılara,yardıma muhtaç insanlara umut olmaya çalışan genç bir yürek...Birleşmiş milletler tarafından Türkiye nin 'İyi Niyet Elçisi' seçilen,İngiltere Prensesi Diana hakkındaki yazıları ve Diana vakfı hizmetlerinden dolayı Gal Nişanı ile ödüllendirilen Ersin Faikzade den bahsediyoruz... Ülkemizde ismi pek duyulmamış olsada dünyanın pek çok yerinde insanlar onu tanıyor,biliyor.Aslında bu röportaj,çok küçük yaşlarda annesinin yakalandığı hastalık nedeniyle hayatı hastane kolidorlarında geçen ve bu yüzden dünyaya bakışı değişen bir çocuğun bu güne uzanan ilginç hikayesi.

İzmirli Sanatçı Ersin Faikzade ile Ayçe Dikmen‘in yaptığı röportaj bugünkü Hürriyet Gazetesinde yayınlandı. Çalışmalarından dolayı Prenses Diana‘dan Gal Nişanı alan, ”Çile Bülbülüm Çile” şarkısında İtalyanlara ”Allah” dedirten, yurtdışındaki ünü bu coğrafyadan daha önde giden sanatçıyla yapılan bu röportajı mutlaka okumalısınız…

Ersin Faikzade, genç yaşında dünyanın birçok ülkesinde insanlık projelerinde çalışmış, konserler vermiş İzmirli bir sanatçı. Annesinin o henüz çocukken yakalandığı MS hastalığı ile mücadelesine sanatıyla destek vermiş, sonraları bu desteği tüm hasta ve yardım dernekleri ile sürdürmüş. Dünyanın birçok kuruluşundan ödül ve teşekkür belgeleri alan Faikzade, amacının Türk müziğini tüm dünyaya tanıtmak ve Medeniyet Kardeşliği Projesi için konserler vermek olduğunu anlatıyor.


    '''Ersin Faikzade, İtalyanlara opera sahnesinde Allah dedirten tenor''''HABERTURK GAZETESINDE IYI NIYET ELCISI BASLIKLI HABERINDEN.
DUNYA IYI NIYET ELCISI UNVANI ALARAK IZMIR VE TURKIYE NIN GURURU OLDU.

SILAHSIZLANMA UZERINE BIR KONFERANS VERDI.


PALERMO DA VERDIGI KONSER VE PARLAMENTO DAKI KONUSMASI .


HURRIYET GAZETESI TRENDY DERGISI ROPORTAJINDAN.IRAN IN SON KRALICESI 'FARAH DIBA PEHLEVI' NIN OZEL SAYGISINI KAZANMIS BIR SANATCIDIR 'ERSIN FAIKZADE'FRANSADA CIKAN BIR SANAT DERGISINDEN.

AVRUPADA KI TURKLERIN GURURU 'ERSIN FAIKZADE'.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder